Půjčka před výplatou na složenku

Pokud nejste vlastníky bankovního účtu a rádi byste si požádali o půjčku, není to žádný problém. Peníze vám některé vybrané společnosti zašlou bez větších komplikací i na složenku. Důvodů proč nevlastníte bankovní účet, může být hned několik. Například pouze nechcete, aby o vaší finanční půjčce věděl váš partner, nebo jste zastánci klasického hotovostního styku, na který nedáte dopustit. Přesně pro vás je tu jednoduché řešení, kdy si požádáte o půjčku například pomocí sms zprávy a v následujících dnech vám v poštovní schránce přistane složenka s vytouženými penězi. Nevýhodou ovšem je to, že sms půjčky ve většině případů nepřipouští splátky, peníze se tudíž musí hradit jednorázově. Je tedy třeba důkladně projít směrnice dané instituce a předem počítat i s možnými riziky.

Výhody vs. nevýhody půjček na složenku

Pokud si budete přát poslat peníze složenkou, musíte také počítat s poplatky, které s tímto procesem bohužel souvisí. Splácení půjčky ve většině případů také probíhá složenkou, což na sebe váže další řadu poplatků. V případě, kdy tedy budete žádat pouze o pár tisíc korun, může se vám tato půjčka i dobře prodražit. Počítat byste měli především i s delší čekací dobou, než vám peníze dorazí, oproti tomu je na bankovním účtu máte během několika málo minut. Mezi jednoznačné výhody ovšem patří to, že nemusíte disponovat s bankovním účtem. Pokud má například váš partner disponibilní právo s účtem manipulovat a vy si nepřejete, aby věděl o finanční půjčce, rozhodně se vám vyplatí půjčka na složenku.

Nabízí tuto možnost všechny instituce?

Bohužel možnost půjčky na složenku nenabízí všechny instituce, poskytující úvěry. Je třeba si prostudovat webové stránky všech těchto poskytovatelů či jim jednoduše zavolat a zeptat se jich, zda tuto možnost umožňují. Většina institucí totiž volí převod peněz na bankovní účast jak z hlediska úspory času, tak z hlediska úspory financí.

Author: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *